Academy Is..., The - Judas Kiss

Take, take these words in. Take them like you did that foreign excitement. You bleed lust. Choke. So was it worth it? Did you get what you wanted, the silent type. Did you even come close, did they let you taste it? I can see how the rush, and the heat, and the touch of a stranger gets you going. You’re feeling selfish, you’ve got the urge. Don’t bother keeping your heavy breathing down for the one who can’t hear you scream.
Al, bu sözleri al. Onları bu yabancı heyecanı yaptın gibi al. Şehvet kanıyorsun. Boğ. Peki buna değer miydi? İstediğini aldın mı, sessiz tip. Yakına geldin mi, tadına bakmalarına izin mi verdiler? Acelenin, ateşin ve bir yabancının dokunuşunun nasıl gittiğini görebiliyorum. Bencil hissediyorsun, dürtü var. Çığlıklarını duyamayacak biri için ağır nefesinizi tutmaya çalışmayın.


Never pass of your guilt lines, just wear them like a noose on your neck, I’ll help you keep it tied tight. When you feel your close to coming, just think about that perfect subtle demon that you’ve been dreaming into the light, keep it tied tight.
Asla suçluluk hatlarından asla geçmeyin, sadece boynunuzda bir ilmik gibi giyin, sıkı tutmanıza yardımcı olacağım. Gelmeye yaklaştığınızı hissettiğinizde, sadece ışığa rüya gördüğünüz mükemmel incelikli şeytanı düşünün, sıkı sıkıya bağlı tutun.


Unlike the way you’ve become “city feature”, you’d love to let them rip you apart until you feel clean, but when it’s over he won’t take back what is left. I can see how the speed, and the sting, and the wings of the plane home make you nervous. Oh, Mr. Shoddy Content, swept all your dignity under the covers, she’ll be lying, keeping secrets, keeping quiet. Now you understand what it’s like to dive. Take it back, taken back, she forgets you. Now she pleads “Forgive me again, it’s the last time I will…”
“Şehir özelliği” haline gelme şeklinden farklı olarak, kendinizi temiz hissedene kadar sizi parçalara ayırabilmeyi çok istersiniz, ancak bittiğinde geriye kalanları geri almayacaktır. Hızın, sokağın ve evdeki kanatların sizi nasıl gerginleştirdiğini görebiliyorum. Oh, Bay Shoddy İçeriği, tüm haysiyetini kapakların altına süpürdü, yalan söylüyor, sır tutmak, sessiz kalmak. Şimdi, dalmanın nasıl bir şey olduğunu anlıyorsun. Geri al, geri al, seni unutuyor. Şimdi “Beni bir daha affet,” dediğimde … “


Never pass of your guilt lines, just wear them like a noose on your neck, I’ll help you keep it tied tight. You’re the worst actor that I’ve ever seen but if this script called for liars, you’d play the lead. “When you’ve changed, I’ll change” what it’s like again. What you don’t see while you sleep…3 year deceiver, you’re not fooling.
Asla suçluluk hatlarından asla geçmeyin, sadece boynunuzda bir ilmik gibi giyin, sıkı tutmanıza yardımcı olacağım. Şimdiye kadar gördüğüm en kötü aktörsün ama bu senaryo yalancılar için çağrılırsa, başrolü oynayacaksın. “Değiştiğin zaman,” nasıl bir şey olduğunu tekrar değiştireceğim. Uyurken ne görmüyorsun … 3 yıl aldatmaca, seni kandırmıyorsun.


Never pass of your guilt lines, just wear them like a noose on your neck, I’ll help you keep it tied tight. You’re the worst actor that I’ve ever seen but if this script called for liars, you’d play the lead.
Asla suçluluk hatlarından asla geçmeyin, sadece boynunuzda bir ilmik gibi giyin, sıkı tutmanıza yardımcı olacağım. Şimdiye kadar gördüğüm en kötü aktörsün ama bu senaryo yalancılar için çağrılırsa, başrolü oynayacaksın.

Kaynak : https://www.azlyrics.com/lyrics/academyis/judaskiss.html